Варна<+> 15.08.2025 17:55 Снимка: ДНЕС+
Младежи, медии и местни институции застават рамо до рамо в борбата за информирано гражданско участие
В общество, където дезинформацията се разпространява по- бързо от истината, Варна отговаря с обединение. Младежи, медии и местни институции застават рамо до рамо в борбата за информирано гражданско участие и защита на ценностите на ЕС.
Сдружение „Моят град“ стартира нова инициатива, която цели да намали високата уязвимост към фалшиви новини и недоверието в публичните институции сред идентифицирани групи на местно ниво – проблеми, които са особено остри в дигиталната среда, в която прекарват голяма част от времето си младите хора.
Инициативата започна с изготвяне на задълбочен анализ на информационните навици и доверието в различни информационни канали сред българските граждани в Североизточен регион. Резултатите ще идентифицират уязвими групи и ще дадат основа за конкретни препоръки към местните власти, образователните институции и медиите. Анализът ще бъде представен на конференция през месец октомври с партньорството на район Аспарухово във Варна, а работилница с журналисти и представители на граждански организации с домакинството на БНТ ще обсъди практически решения и съвместни действия срещу дезинформацията.
Финалът на инициативата ще бъде изцяло в ръцете на младежите които ще създават дигитални мини-кампании (видеа, сторита, подкасти) и ще насърчават критично мислене сред техните връстници.
Инициативата „Варна действа: младежи, медии и институции срещу дезинформацията“ EUV/241 се изпълнява в рамките на проект „Права и ценности“ и е финансирана от Европейския съюз и фондация „Работилница за граждански инициативи“ (ФРГИ).
#ProEUvaluesBG #ФРГИ

Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 21:22 Хороскоп за понеделник, 26 януари 2025 г.
- 19:35 Песков: Русия няма да води разговори с Кая Калас и ще изчака тя да напусне поста си
- 19:23 Шрьодер в Berliner Zeitung: Не демонизирайте Русия, трябва да работим заедно за мир
- 19:12 Киев: Русия атакува Украйна със 102 дрона и две балистични ракети "Искандер"
- 19:01 Италия - Германия: Възниква ли нова ключова ос на сътрудничество в ЕС
- 18:51 Атанас Пеканов: Не съм тръгнал към политиката
- 18:40 Даниел Митов за Съвета за мир на Тръмп: Не можем да бягаме от инициативи на САЩ
- 18:30 CNN: Русия удря безжалостно, енергетиката на Киев е в руини