Варна<+> 09.07.2021 09:20 Снимка: ДНЕС+
Медици от варненската "Св. Анна": Не желаем болницата да се превръща в терен за политически лобизъм
Медиците от варнеската МБАЛ "Света Анна" ЕАД са започнали подписка, с която изразяват недоумението си по повод публични коментари от страна на зам.-министър на здравеопазването, направени през последните дни.
"Ние, работещите в лечебното заведение, намираме коментарите за неуместни и неотговарящи на фактическото състояние на нещата. По тази причина началниците на клиники и отделения в МБАЛ “Света Анна - Варна” ЕАД /с изключение на един/ се обединихме около обща позиция, под която се подписахме и която изпращаме до министъра на здравеопазването г-н Стойчо Кацаров /в електронен и в книжен вариант/ . Желанието ни е министърът да бъде коректно запознат със ситуацията в нашата болница и така да вземе своите управленски решения", пишат медиците в писмо, изпратено и до средствата за масова информация.
В подписката медиците заявяват: "Не искаме да се превръщаме в безмълвни съучастници в едно, според нас, нелогично, неефективно и несправедливо решение, касаещо пряко организацията на работата в ключово за Източна България лечебно заведение. [...] Не сме склонни да сме зрители на един доста евтин сценарий, в който група хора, смятащи, че имат право на привилегии, превръщат нашата болница в терен за политически и лобистки надмощия".




Още по темата
CHF
|
1 | 2.10599 |
GBP
|
1 | 2.24061 |
RON
|
10 | 3.84295 |
TRY
|
100 | 3.87452 |
USD
|
1 | 1.65945 |
Последни новини
- 08:46 Дмитриев: Време е великите лидери и миротворци да победят, а подстрекателите на войната да се покаят
- 08:38 Разговорът на Тръмп с Путин хвърли в паника върхушката в Киев
- 08:31 Иван Стамболов-Сула: Войната между НАТО (Европа) и Русия
- 08:16 Тръмп след разговор със Зеленски: Страхотна среща, но нямаме споразумение за Донбас
- 21:50 Ключова среща между Тръмп и Зеленски за бъдещето на войната в Украйна
- 21:04 Ушаков: Путин очаква от преговорите между Тръмп и Зеленски "решение за Донбас"
- 20:59 Силният вятър нанесе материални щети в 26 области в страната, няма пострадали хора
- 20:55 Хороскоп за понеделник, 29 декември 2025 г.