България 16.04.2021 10:14 Снимка: ДНЕС+
Костадин Ангелов: Справяме се и с третата вълна на COVID-19
„Справяме се и с третата вълна на COVID-19. Мерките бяха навременни, пълноценни, дадоха резултат. Здравната ни система издържа”. Това заяви здравният министър в оставка Костадин Ангелов.
На брифинга в Министерския съвет беше отчетено, че трета седмица има спад на новите случаи. Доц. Ангел Кунчев обясни, че сме на 11-то място в Европа по заболеваемост и на 4-то на Балканите. По смъртност сме на 2-ро място и в ЕС, и на Балканите.
Оптимистичният вариант за страната ни е постигане на колективен имунитет в края на юни, реалистичният е – в края на юли, а песимистичният вариант - в края на август.
Очаквайте подробности!
Геновева Михайлова
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 17:57 Съвършеният мит, създаден от богомилите: Мистерията на замъка Монсегюр и тайната на катарите
- 17:46 Венецуелското правителство ограничава достъпа до най-засегнатата от земетресенията зона
- 17:35 Научихме още съперничества от елиминациите на Мондиала. Ето как изглежда схемата
- 17:25 Шеф на "Рейсинг Булс" отрече информациите за място на Никола Цолов във Формула 1
- 17:13 Буркина Фасо прекъсва дипломатическите си отношения с Франция
- 17:02 Джокович иска да стартира бизнес с Надал и Федерер
- 16:51 Нов силен трус разлюля Венецуела, докато спасители издирват още над 50 000 изчезнали
- 16:40 Прокуратурата възложи цялостна проверка на пътя, по който стана катастрофата с камион