Варна<+> 11.05.2025 08:38 Снимка: БНТ
Клон рухна върху детска площадка в центъра на Варна
За щастие, няма пострадали
Огромен клон падна върху детска площадка в центъра на Варна. За щастие инцидентът се размина без пострадали, съобщи БНТ.
Инцидентът е станал вчера сутринта. Детската площадка се намира в градинката зад театралната сцена "Филиал". "В 8 без 10 сутринта видях целият клон огромен паднал, точно през средата на оградата. Деца нямаше по това време за щастие, но винаги трябва да мислим все едно са тук. Все пак е детска площадка. А клони непрекъснато падат. Един човек още не може да бъде възстановен от миналата година, а тази година паднаха вече два клона на тази площадка", казва Стефан Ножчев.
Веднага след инцидента експерти на общинската дирекция "Инженерна инфраструктура" са направили оглед на място. Тихомир Тимов, директор на дирекция "Инженерна инфраструктура и благоустрояване" в Община Варна обясни: "Установено е, че клонът е облистен, в здраво състояние. Видимо дървесината е здрава, няма кухини, няма сухи места. Най-вероятно причината за това е силният вятър."
През миналата година е направен пълен оглед на дърветата в района, като едно е премахнато, а други 12 са окастрени. След този инцидент ще бъде извършена и нова проверка с резистограф, с който да се установи има ли проблемни клони.
Хората, които живеят в района разказват, че инцидентите тук са чести. От общината започват проверка дали има още опасни дървета.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 13:52 Военноморските сили унищожиха дрейфащ дрон край Кранево
- 13:40 Иран: Тръмп ще съжалява за последната атака
- 13:29 Анализатор в The Telegraph: Без Крим Путин ще загуби войната
- 13:17 Тръмп удари Иран след като обвини Техеран в "безразсъдно нарушение" на примирието
- 13:06 Уволнената шефка на НДК: Отстраняването ми е поръчка! Къде аз съм се обогатила?!
- 12:56 Изписаха от болница треньора, пострадал в катастрофата на "Тракия"
- 12:45 Хотелиери по морето: Толкова зле не е било досега, пускаме отстъпки между 20 и 40%
- 12:33 Румънският президент: Намираме се в безизходица за съставянето на ново правителство