Глобиха румънски турист, буйствал пиян на Златните
Варна<+> 07.08.2018 15:10
За проява на дребно хулиганство, Районен съд-Варна наложи глоба от 300 лева на румънски турист, нарушил обществения ред и спокойствие.
Инцидентът възникнал в събота в хотелски комплекс в района на плаж “Кабакум". 22-годишен неорганизиран турист, летуващ у нас с родителите си, след употреба на значително количество алкохол край басейна, започнал да се държи грубо и оскубал едно от момичетата-аниматори.
При прибирането си в хотела, във видимо нетрезво състояние, той започнал да дърпа служителката на рецепцията, буйствал и викал, поради което туристи и деца във фоайето се смущавали и го заобикаляли.
Майката на 22-годишния младеж със съдействието на охранители успяла да го прибере в хотелската стая, но до идването на полиция той продължил да се съпротивлява, удрял по стените и счупил гипсокартон. Нарушителят бил отведен с белезници до V-то РУ на МВР за съставяне на акт за извършената на публично място проява на дребно хулиганство.
В съдебна зала днес нарушителят се извини за създаденото неудобство на гостите и персонала на хотела, на служителите на реда и родителите си. Той заяви, че под влияние на употребения алкохол няма ясен спомен за държанието си, но съжалява за постъпката си.
Съдебният състав счете, че е налице основание за налагане на административното наказание. Непристойната проява не представлява престъпление по смисъла на Наказателния кодекс. Деянието се наказва с глоба в размер от 100 до 500 лева или със задържане в структурно звено на МВР за срок до 15 денонощия. Решението на Районния съд подлежи на обжалване в 24-часов срок
Инцидентът възникнал в събота в хотелски комплекс в района на плаж “Кабакум". 22-годишен неорганизиран турист, летуващ у нас с родителите си, след употреба на значително количество алкохол край басейна, започнал да се държи грубо и оскубал едно от момичетата-аниматори.
При прибирането си в хотела, във видимо нетрезво състояние, той започнал да дърпа служителката на рецепцията, буйствал и викал, поради което туристи и деца във фоайето се смущавали и го заобикаляли.
Майката на 22-годишния младеж със съдействието на охранители успяла да го прибере в хотелската стая, но до идването на полиция той продължил да се съпротивлява, удрял по стените и счупил гипсокартон. Нарушителят бил отведен с белезници до V-то РУ на МВР за съставяне на акт за извършената на публично място проява на дребно хулиганство.
В съдебна зала днес нарушителят се извини за създаденото неудобство на гостите и персонала на хотела, на служителите на реда и родителите си. Той заяви, че под влияние на употребения алкохол няма ясен спомен за държанието си, но съжалява за постъпката си.
Съдебният състав счете, че е налице основание за налагане на административното наказание. Непристойната проява не представлява престъпление по смисъла на Наказателния кодекс. Деянието се наказва с глоба в размер от 100 до 500 лева или със задържане в структурно звено на МВР за срок до 15 денонощия. Решението на Районния съд подлежи на обжалване в 24-часов срок
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 15:06 Две деца намериха и върнаха портфейл с голяма сума пари на болна жена
- 14:58 Трафикът през Ормузкия проток се възстановява
- 14:53 Неврохирурзи и последно поколение робот в "Пирогов" спасиха бременна и плода ѝ след катастрофа
- 14:50 Двама от групата "Калашниците" остават зад решетките
- 14:45 петима са в болница след челна катастрофа в Разград
- 14:42 Адвокат: Потърпевши от схемата “Баба Алино” са плащали до 50% от стойността на имотите без договори
- 14:35 Радев към олимпийците по природни науки: Имате само една родина, за която си струва да се борите
- 14:28 Масови съкращения в американското разузнаване