
Варна<+> 27.01.2025 09:58 Снимка: ДНЕС+
Днес решават дали учениците във Варна и областта ще учат в електронна среда
Днес Щабът за борба с грипа се събира на заседание, за да обсъдят епидемиологичната обстановка във Варна и областта.
Това каза за ДНЕС+ директора на Регионалното управление по образование във Варна д-р Ирена Радева.
Тя изрази надежда, че Щабът ще вземе правилното решение за запазване здравето на учениците и ограничаването на епидемията от ГРИП.
" Очакваме данните от РУО днес, а на заседанието ще стане ясно, дали учениците във Варна ще излязат в дистанционна среда. Но, според последните данни в тази възрастова група се наблюдава спад", заяви д-р Анка Баева, началник отдел "Противоепидемичен контрол" в РЗИ-Варна.
Тя допълни, че според последната справка на Районната здравна инспекция, най-висока е заболяемостта във възрастите 30-64 години.
Но и тя изрази надежда, че днес Щабът ще вземе правилно решение, според последните данни от Общопрактикуващите лекари, училищата и РУО.
"Коридорите в ДКЦ-тата продължават да са пълни, в момента върлуват и множество вируси, които не са грипни, но са също толкова агресивни и повалят децата. А в грипната обстановка се събират пациенти пред кабинетите, което не спомага ограничаването на епидемията", сподели още тя.
Заседанието на Щаба за борба с грипа днес започва в 11 ч.
По материала работи Геновева Михайлова, ДНЕС+
Още по темата
![]() |
1 | 2.09247 |
![]() |
1 | 2.26029 |
![]() |
10 | 3.85803 |
![]() |
100 | 4.03449 |
![]() |
1 | 1.66908 |
Последни новини
- 21:55 Хороскоп за вторник, 16 септември 2025 г.
- 19:33 Проруският опозиционен блок излезе начело преди изборите в Молдова на 28 септември
- 19:25 Българите обръщат поглед към Азия: Ръст в търсенето на екзотични валути
- 19:17 Съдът в Анкара отложи делото за отстраняването от длъжност на лидера на опозицията
- 19:10 Пребитият шеф на полицията, Русе е в съзнание, без опасност за живота, но остава под наблюдение
- 19:03 О.з. полк. Стоянов: Пилотите ни нямат подготовка за полети на пределно малка височина
- 18:56 Кеворк Кеворкян: Оскъдица
- 18:48 МВнР привика Митрофанова заради руските дронове над Полша. Н.Пр.: Това е провокация!