Варна<+> 04.06.2020 21:55 Снимка: ДНЕС+
Директорът на РУО: Зрелостниците във Варна – отговорни и дисциплинирани!
Двете задължителни матури във Варна са преминали спокойно и с много стройна организация. Зрелостниците са се отнесли към задълженията си за социална дистанция и употреба на лични предпазни средства много дисциплинирано и отговорно. Това каза за „Варна новини“ директорът на Регионалното управление на образованието Венцеслава Генова.
Също толкова отговорни и дисциплинирани са били зрелостниците и към работния процес. Няма нарушаване на правилата и опити за преписване, уточни директорът на РУО – Варна.
Само 32-ма зрелостници от 2387 общо допуснати до изпит не са се явили на втората задължителна матура в сряда, по Български език в понеделник неявилите се са били 65. Причините за това не са известни, но със сигурност във Варненска област няма болни или поставени под карантина зрелостници, подчерта Венцеслава Генова.
Порядъка и правилата по време на матурите са едни и същи, само обстановката е различна и към нея всички са се отнесли абсолютно отговорно. Зрелостниците като възрастни хора, а възрастните като много добри професионалисти с чувство за дълг, посочи директорът на РУО – Варна./Варна новини
CHF
|
1 | 2.09898 |
GBP
|
1 | 2.23268 |
RON
|
10 | 3.8428 |
TRY
|
100 | 3.90089 |
USD
|
1 | 1.66994 |
Последни новини
- 20:32 Хороскоп за понеделник, 22 декември 2025 г.
- 19:35 Руски сили са отвели на руска територия около 50 жители от гранично село в Сумска област
- 19:24 Две звезди са на път да се сблъскат: Свръхнова ще е видима от Земята
- 19:12 Песков: В графика на Путин до края на годината няма разговор с Тръмп
- 19:01 Един загинал и 27 ранени при катастрофи в страната за денонощие
- 18:50 Тежък трафик и очаквани затруднения по границите
- 18:39 Съдът остави в ареста задържания за педофилия 29-годишен мъж
- 18:27 Рекордна година за имотния пазар: цените скочиха с над 15%