
Варна<+> 02.04.2023 13:41 Снимка: ДНЕС+
Член на СИК във Варна надничал зад паравана
Сигнал за нарушена тайна на вота се получи в редакцията на „Днес+“. Варненка алармира, че е станала свидетел на недопустима намеса на член на секционна избирателна комисия, при която е нарушена тайната на вота на някои избиратели. Жената разказа, че е видяла как член на комисията съпровожда по-възрастни избиратели и зад заграждението на паравана с уговорката, че ги подпомага да направят своя избор.
Според нашата читателка „асистенцията“ не е била еднократна, хората приемали услугата като улеснение, без да се опасяват, че са им нарушени правата. Освен това останала учудена, че никой от наблюдателите, нито от останалите членове на комисията не е реагирал и не е направил забележка на колегата си.
Нарушението е наблюдавано в 142 секция на 3-ти МИР, която се помещава във варненската Професионална гимназия по текстил и моден дизайн. Нашата читателка не е подала официален сигнал, но от редакцията сезирахме РИК за нарушението.
Още по темата
![]() |
1 | 2.086 |
![]() |
1 | 2.26317 |
![]() |
10 | 3.86696 |
![]() |
100 | 4.08997 |
![]() |
1 | 1.67796 |
Последни новини
- 11:49 Тръмп: Готов съм за икономическа война с Русия. Зеленски също не е невинен. За танго са нужни двама
- 11:41 Премиерът на Белгия: Опасно и незаконно е да се конфискуват руските активи
- 11:34 Реалистично от САЩ: Китай може да потопи всичките ни самолетоносачи за 20 минути
- 11:28 Кражба като на филм от бижутерски магазин в Дупница
- 11:21 10 признака, че е време да помислите за резидентна грижа за възрастни
- 11:16 Спасиха дете, затиснато от съоръжение на детска площадка
- 11:09 Шарката по животните у нас: "Всички сме изправени до стената и чакаме времето за разстрел"
- 11:01 В критично състояние е 20-годишното момиче, скочило от движещ се влак в Клисура