Варна<+> 22.12.2020 13:50 Снимка: ДНЕС+
437 души са преминали през клиниките за лечение на COVID-19 в УМБАЛ "Св. Марина" във Варна
Преминали през ковид клиниките за периода са 437, от които в интензивни отделения – 80. Излекувани през изминалата седмица са 199, а починали – 56. Успоредно с лечението на тези пациенти, болницата оказва спешна медицинска помощ на всички нуждаещи се със заболявания по профилите на останалите клинични структури, съобщават от болничното заведение.
В Университетската болница към момента са разкрити 332 легла за пациенти с доказан COVID-19 или съмнителни такива, от които 37 за интензивно лечение. За периода 14-20 декември през спешните центрове на инфекциозните клиники и спешните центрове в УМБАЛ „Света Марина“ са прегледани 797 пациенти, от тях с потвърден и възможен и вероятен COVID-19 – 393.
УМБАЛ „Света Марина“ – Варна е осигурена с всички видове дезинфектиращи препарати и предпазни средства. Разполага и с необходимите количества медикаменти и консумативи.
Ръководството на болницата ежеседмично ще уведомява населението на Варна и областта за реалната ситуация в лечебното заведение, уверяват от лечебното заведение.
Геновева Михайлова
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 18:16 Цените на едро на някои зеленчуци и основни храни продължават да падат
- 18:10 Голям пожар пламна в Пловдив
- 18:05 Дори и с AI под ръка, много бизнеси все още търсят "човешкия почерк"
- 17:58 Първан Симеонов: Обществото още преживява изборите
- 17:53 109 случая на салмонелоза са регистрирани в Европа, има починали
- 17:32 Армията в Уганда дръпна шалтера на водещи медии в страната
- 17:21 Окосената трева не е отпадък - защо е по-добре да я оставим в градината
- 17:08 Паника в Египет - Салах е под въпрос за първия елиминационен мач в историята на страната