Варна<+> 04.01.2021 09:27 Снимка: ДНЕС+
425 медицински служители са ваксинирани срещу COVID-19 във Варна през изтеклата седмица
През изминалата седмица се извърши имунизация срещу COVID-19 на медицински специалисти, работещи в COVID отделения. С ваксина на Файзер бяха ваксиниррани с първа доза 425 медицински служители, съобщават от РЗИ-Варна за ДНЕС+.
За същия период в морската столица са установени носители на COVID- 19 1230 лица срещу 1301 лица от предходната седмица. Общо за област Варна случаите, с регистрирани положителни проби за COVID-19 в информационната система достигнаха 15136. Хоспитализирани в лечебни заведения за болнична помощ са 297 пациенти, с леки или без симптоми на домашно лечение са 2420 лица, излекувани са 11928.
Извършени са 4056 епидемиологични проучвания на съмнителни и положителни на COVID-19 лица и лица с други инфекциозни заболявания. Издадени са 3470 предписания за поставяне под карантина на положителни и контактни лица.
Няма наложени административни санкции.
Геновева Михайлова
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 08:42 Очаква ни един от най-горещите месец юли. Температурите ще доближават до 40°С
- 08:31 Радев: Благодаря на патриарх Даниил! Съхраняването на единството на БПЦ е приоритет
- 22:40 Хороскоп за неделя, 28 юни 2028 г.
- 19:35 Водачът на "Хизбула": Против съм споразумението между Израел и Ливан
- 19:24 Около 7 млн. души са засегнати от земетресението във Венецуела
- 19:14 Катастрофа на Макс Верстапен прати Джордж Ръсел на първа позиция в Австрия
- 19:03 Румен Радев: Предстои ми среща с Александър Вучич
- 18:52 Част от американските военни самолети отлетяха от столичното летище, останалите – до дни