
Варна<+> 20.07.2021 15:13 Снимка: ДНЕС+
37-годишен мъж ще бъде съден за отглеждането на марихуана в дома си
Районна прокуратура - Варна внесе във Варненския районен съд обвинителен акт срещу 37-годишния А.С. Мъжът е обвиняем за отглеждането на 21 растения от рода на конопа – престъпление по член 354в, ал. 1 от НК, както и за това, че държал без надлежно разрешително високорисково наркотично вещество.
Обвиняемият от години употребявал наркотични вещества, включително и марихуана. Живеел сам в апартамент в ж.к. „Владислав Варненчик“ и решил да засади и отглежда растения от рода на конопа в жилището си.
За целта, през месец септември 2020 г., той подготвил една от стаите на апартамента. Оборудвал я с кварцови лампи, термостати, вентилатор, електрически трансформатори. Снабдил се с торове и препарати, както и със саксии с пръст. След като подготвил всичко необходимо за отглеждането на марихуана в домашни условия, А.С. посадил 21 растения.
При полицейска проверка в дома на 37-годишният мъж, престъпната му дейност била разкрита. В стаята, пригодена за оранжерия, била намерена и угарка от саморъчно свита цигара, в която се съдържала изсушена марихуана – 0,44 грама.
Към момента на извършване на деянието обвиняемият бил осъждан за престъпление по чл.354а, ал.5 НК, както и за други по вид деяния, за които е настъпила реабилитация.
Предстои делото срещу него да бъде насрочено за разглеждане в Районния съд. Ако бъде признат за виновен, А.С. може да получи наказание лишаване от свобода от 2 до 5 години и глоба от 5 000 до 10 000 лева.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09269 |
![]() |
1 | 2.26763 |
![]() |
10 | 3.86688 |
![]() |
100 | 4.17071 |
![]() |
1 | 1.66213 |
Последни новини
- 20:55 Хороскоп за неделя, 6 юли 2025 г.
- 19:33 Папа Лъв XIV предприе първи действия срещу сексуалните посегателства
- 19:24 Мъжът, който не остарява
- 19:11 Ситуацията с пожара на гръцкия остров Евия се е подобрила
- 18:59 Андреева пречупи американка, шампионката от 2022-ра аут от "Уимбълдън"
- 18:46 Колко близка е Скарлет Йохансон със своя брат близнак
- 18:34 Красивите цветя, които вече не трябва да садим в градината си
- 18:21 Пожар в района на летището в Бургас