Варна<+> 29.12.2020 17:56 Снимка: ДНЕС+
181 пациенти с COVID-19 са излекувани през изминалата седмица в УМБАЛ „Св. Марина“, починали са 37
181 пациенти с COVID-19 са излекувани през изминалата седмица в УМБАЛ „Св. Марина“, починали са 37.
Това съобщиха от пресцентъра на болничното заведение за ДНЕС+.
За периода 21-27 декември през спешните центрове на инфекциозните клиники и спешните центрове в УМБАЛ „Света Марина“ са преминали 775 пациенти, от тях с потвърден и възможен и вероятен COVID-19 – 318. Преминали пациенти през Covid структурите за периода са 405, от които през интензивни отделения – 75.
Успоредно с лечението на тези пациенти, болницата оказва спешна медицинска помощ на всички нуждаещи се със заболявания по профилите на останалите клинични структури, допълват още от университетската болница.
В УМБАЛ „Света Марина“-Варна, със Заповед на Изпълнителния директор, към момента са разкрити 332 легла за пациенти с доказан КОВИД или съмнителни такива, от които 37 интензивно лечение на пациенти с COVID-19.
Лечебното заведение е осигурена с всички видове дезинфектиращи препарати и предпазни средства. Разполага и с необходимите количества медикаменти и консумативи.
Геновева Михайлова
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 12:18 Унгария намали мощността на АЕЦ "Пакш" заради жегата
- 12:07 Осъден изнасилвач, приятелка с Епстийн, скандален шаман - те са от кралското семейство на Норвегия
- 11:54 Страни от Персийския залив осъдиха последните удари с дронове на Иран
- 11:42 САЩ разочаровани от опитите на Мачадо да се върне във Венецуела
- 11:31 Защо виждаме все повече играчи с розови обувки на световното първенство
- 11:19 Хомеопатията беше "златна мина", но водещият играч на пазара вече гледа другаде
- 11:08 Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
- 10:56 В Германия няма доброволци за армията, решават дали да върнат задължителната военна служба