Спорт 04.01.2025 10:09 Снимка: АР/БТА
Зографски мина квалификацията и в третото състезание от легендарните "Четири шанци"
Владимир Зографски преодоля без проблеми квалификацията в Инсбрук и се класира за третото състезание от легендарните серии на "Четирите шанци. Българският представител в елита на ски скоковете направи опит от 117.5 метра, който му донесе 112 точки.
С тях той подели 28-то място в пресявките с поляка Якуб Волни.
Така в събота, в първи кръг на състезанието на шанцата "Бергизел", Зографски ще има за съперник Кристофер Сундал (Норвегия). Този състезател се класира на 23-то място днес след скок от 119 метра, за който получи 116.7 точки.
Квалификацията бе спечелена от австриеца Ян Хьорл със 139.7 точки. Победителят преодоля 135 метра и бе единственият в днешния ден с над 130 метра.
В първия кръг на утрешното състезание той ще има за съперник словенеца Ловро Кос, който е последен в топ 50 на квалификацията.
Зографски взе точки в първите две състезания от настоящото издание на "Четирите шанци". Българинът се класира на 27-о място в Обердсдорф преди Нова година, а на 1 януари бе 27-ми в крайното подреждане в Гармиш-Партенкинхен.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:35 Операцията на САЩ срещу Иран може да се проточи до септември
- 19:28 Сръбски лидер: Войната ЕС-Русия е неизбежна, България може да се присъедини към съюза срещу нас
- 19:21 Министър Емил Дечев се информира от пресконференции за "Петрохан": Депутатите знаят повече от мен
- 19:14 Пен получи отличието за ролята си във филма „Битка след битка“, но не присъства на церемонията
- 19:06 Кремъл: Покачващите се цени на петрола и облекчаването на санкциите ще увеличат приходите в бюджета
- 18:58 Д-р Хасърджиев е разследван и за умишлено заразяване със СПИН
- 18:51 "Спрете огъня!": Папа Лъв ХІV отново призова за мир в Близкия изток
- 18:43 Иран предупреди Румъния: Ще реагираме, ако САЩ използват ваши бази