Спорт 25.06.2021 13:13 Снимка: ДНЕС+
Взаимни обвинения превземат Бундестима на Евро 2020
Това стана ясно от думите на Леон Горецка, който спаси Бундестима от грандиозен провал.
Раздори и взаимни обвинения са раздрали германския национален отбор, след като едва достигна до осминафиналите.
Халфът на Байерн влезе като резерва в 58-ата минута на последния мач от Група F с Унгария в Мюнхен на мястото на Илкай Гюндоган и 6 минути преди края на редовното време се разписа за 2:2.
При загуба трикратните европейски шампиони отпадаха от континенталния шампионат, и то на своя земя.
Горецка се нахвърли открито на колегите си в защита заради попадението на Андраш Шефер за 2:1 в полза на унгарците. То падна само 91 секунди, след като Кай Хаверц бе направил 1:1.
„Няма как да се допусне такава серия от гафове. Просто не ни приляга. Не може да ми го побере главата“, заяви Горецка.
В същото време Льов, който щеше да си тръгне от поста национален селекционер още в сряда вечер, запази самообладание и за пореден път не пожела да признае свои грешки.
„Унгарците се защитаваха с десетима. Те нямаше какво да губят. Трябва да сме просто по-разнообразни в атака“, заяви Льов./tribune.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 21:49 Хороскоп за вторник, 3 февруари 2026 г.
- 19:44 С нова такса Рим прави опит да ограничи тълпите от туристи, хвърлящи монети във фонтана ди Треви
- 19:36 Украински политолог: Докато Зеленски е на власт, няма да има мир
- 19:28 Далай Лама спечели награда "Грами", последва реакция от Китай
- 19:22 Кандидатите за президент на Украйна на САЩ, Британия и Германия - Буданов, Залужни и Кличко
- 19:15 Украйна и НАТО се споразумяха за усъвършенстване на Patriot, F-16 и HIMARS
- 19:09 Гришо се изкачи с две места, а шампионът Алкарас е все по-убедителен №1 в ранглистата
- 19:02 Консерваторката Лаура Фернандес печели президентските избори в Коста Рика