ЦСКА сломи съпротивата на Царско село в самия край

Спорт 02.11.2020 09:02 Снимка: ДНЕС+

Късен гол помогна на ЦСКА-София да победи Царско село с 1:0 в двубой от 11-и кръг на Първа лига. Юнус Санкаре се разписа в 90-ата минута след асистенция на Али Соу.

Малко след това “царете” можеха да възстановят равенството, но Тома Ушагелов от чиста позиция с глава стреля над напречната греда. Реян Даскалов след мача получи червен картон заради претенциите си, че преди отбелязването на гола на ЦСКА Греъм Кери е играл с ръка.

По този начин “армейците” прекъснаха негативна серия от шест поредни мача без победа.

Любослав Пенев не бе на скамейката на Царско село, тъй като според неофициални информации страда от вирусно заболяване. На негово място бе треньорът на вратарите Йордан Йорданов. В по-голямата част от мача гостите се представиха отлично и не отстъпваха на съперника си. Лидер в първенството е Локомотив Пловдив с 23 точки, а ЦСКА има 19. На втора позиция е Лудогорец (20), който по-късно днес посреща Левски. /БГНЕС