ЦСКА се справи с Базел на "Васил Левски"

Спорт 19.08.2022 08:11 Снимка: ДНЕС+

„Армейците“ биха за втори пореден път швейцарския гранд Базел.

Отборът на ЦСКА постигна много важна победа над швейцарския Базел в първи плейофен сблъсък от Лига на конференциите. „Червените” се наложиха с 1:0 на стадион „Васил Левски” и взеха минимална преднина преди реванша в Швейцария след седмица. Единственият гол в мача падна през второто полувреме и бе дело на защитника Серхио Лопес, който си отбеляза автогол.

Базел пропусна най-чистото си положение в мача в продължението на първото полувреме, когато в герой за домакините се превърна Густаво Бусато, който се справи по блестящ начин, останал очи в очи с нападател на гостите.

В края на мача футболистите на ЦСКА имаха сериозни претенции за дузпа, след като Адам Шалай игра с ръка в наказателното си поле, но главният рефер не посочи бялата точка.