ЦСКА изплаши Рома в последния мач в Европа

Спорт 10.12.2021 07:58 Снимка: ДНЕС+

ЦСКА загуби с 2:3 от Рома в последния си мач от груповата фаза на Лига на конференциите.

Два гола за „вълците” на „Васил Левски” вкара Тами Ейбрахам. Нападателят се разписа в 15-ата и 53-ата минути, а едно добави Борха Майорал в 34-ата минута. За „червените” точен беше изпадналия в немилосто до този момент Хамза Чатакович в 75-ата минута, а в продължението на мача Яник Вилдсхут оформи крайното 2:3. Това бе първо попадение за нидерландското крило след идването му на "Армията" през лятото.

„Вълците” започнаха вихрено двубоя и до голяма степен решиха всичко в мача до полувремето, а след третия гол значително намалиха оборотите. Това позволи на домакините да се върнат в срещата с две попадения, но за повече нямаше време.

Възпитаниците на Стойчо Младенов завършват на последно място в група С с голова разлика 2:13. Рома успя да се възползва от грешката на Бодьо/Глимт в Украйна срещу Зоря и зае първата позиция с 13 точки. Норвежкият шампион остава втори с точка по-малко, докато Зоря е трети със седем пункта./tribune.bg