
Спорт 18.10.2020 08:37 Снимка: ДНЕС+
ЦСКА и Берое поделиха точките на “Българска армия”
Отборите на ЦСКА и Берое направиха равенство 1:1 в мач от деветия кръг на Първа лига, игран на стадион “Българска армия” в столицата. Двата тима направиха атрактивен двубой, като “червените” имаха игрово предимство, но така и не успяха да стигнат до успеха.
Възпитаниците на Димитър Димитров стояха солидно през първото полувреме, а три минути след почивката поведоха в резултата, след като Гаюс Макута бе оставен съвсем сам в наказателното поле и се разписа с глава от близко разстояние след центриране отдясно на Стив Фуртадо. Домакините отговориха бързо и Валентин Антов изравни в 54-та минута с точен изстрел от глава след центриране от корнер на новото попълнение Адалберто Пенаранда. До края на двубоя “армейците” натиснаха в търсене на победата, но гостите успяха да опазят вратата си и да стигнат до точката.
По този начин Берое остава на трето място в класирането с 15 точки, докато ЦСКА е на четвърта позиция с точка по-малко. За тима на Стамен Белчев това бе пето пореден мач без победа в първенството, докато старозагорци не познават вкуса на успеха вече в три двубоя. /БГНЕС
Още по темата
![]() |
1 | 2.10078 |
![]() |
1 | 2.25925 |
![]() |
10 | 3.85112 |
![]() |
100 | 4.16705 |
![]() |
1 | 1.67408 |
Последни новини
- 09:08 Русия национализира най-голямата компания за добив на злато в страната
- 08:58 Мецола в писмо до Радев: Политиката на разширяване на ЕС остава стратегически приоритет за ЕП
- 08:50 Нападнаха кметицата на Скопие Данела Арсовска - български гражданин
- 08:40 Алкарас се класира за трети пореден път за финала на "Уимбълдън"
- 08:31 Асен Василев: Давам си имунитета, за да бъда разследван. После - ще осъдя г-жа Пламенка
- 00:24 Кметът на Варна Благомир Коцев остава в ареста, реши съдът
- 22:04 Хороскоп за събота, 12 юли 2025 г.
- 22:01 Прокуратурата: Асен Василев е „неизвестният депутат“ по делото срещу Благомир Коцев