ЦСКА и Берое поделиха точките на “Българска армия”

Спорт 18.10.2020 08:37 Снимка: ДНЕС+

Отборите на ЦСКА и Берое направиха равенство 1:1 в мач от деветия кръг на Първа лига, игран на стадион “Българска армия” в столицата. Двата тима направиха атрактивен двубой, като “червените” имаха игрово предимство, но така и не успяха да стигнат до успеха.

Възпитаниците на Димитър Димитров стояха солидно през първото полувреме, а три минути след почивката поведоха в резултата, след като Гаюс Макута бе оставен съвсем сам в наказателното поле и се разписа с глава от близко разстояние след центриране отдясно на Стив Фуртадо. Домакините отговориха бързо и Валентин Антов изравни в 54-та минута с точен изстрел от глава след центриране от корнер на новото попълнение Адалберто Пенаранда. До края на двубоя “армейците” натиснаха в търсене на победата, но гостите успяха да опазят вратата си и да стигнат до точката.

По този начин Берое остава на трето място в класирането с 15 точки, докато ЦСКА е на четвърта позиция с точка по-малко. За тима на Стамен Белчев това бе пето пореден мач без победа в първенството, докато старозагорци не познават вкуса на успеха вече в три двубоя. /БГНЕС