Спорт 17.07.2025 10:08 Снимка: ДНЕС+
Тенис кралицата отказа турнир заради преумора
Водачката в световната ранглиста по тенис при жените Арина Сабаленка ще пропусне подготвителния турнир в Монреал (Канада) преди Откритото първенство на САЩ поради умора.
Решението на 27-годишната състезателка от Беларус да не играе на състезанието в Монреал от 26 юли до 7 август идва след полуфиналите на "Уимбълдън" и в Берлин, както и след загубата ѝ на финала на Откритото първенство на Франция.
"Очаквам с нетърпение да започна сезона на твърди кортове в Северна Америка, но за да си дам най-добрия шанс за успех, реших, че е в мой интерес да пропусна надпреварата в Монреал. Ще ми липсват невероятните канадски фенове, но вече очаквам с нетърпение да ви видя догодина. Благодаря ви за разбирането и подкрепата. Това означава много за мен", добави Арина Сабаленка, цитирана от БТА.
Десетата в ранглистата испанка Паула Бадоса, която обяви през седмицата, че има контузия на гърба, също се е оттеглила от турнира в Монреал.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 18:43 Япония повишава петкратно таксите за еднократни визи за чужденци
- 18:36 Йордан Цонев обяви, че напуска политиката
- 18:29 Сергей Шойгу: Сигурността на страните от БРИКС е под постоянна заплаха
- 18:21 Финансистът на КНСБ: Живеем в дигитално време, но щастието все още е напълно аналогово
- 18:13 Задържаха над 700 кутии контрабандни лекарства и стоки с обозначения на известни марки
- 18:07 Падението на сър Джефри Доналдсън: Виновен за изнасилване и сексуално насилие над деца
- 18:04 Радев: Украинският посланик наистина е искал информация от МВнР за Невзоров
- 18:02 Георги Марков: Ще ни върне ли Румен Радев във времето на Ярослав Радев ?