Спорт 15.08.2022 22:45 Снимка: ДНЕС+

Спартак (Варна) допусна нова загуба, този път като гост на Ботев (Враца)

Ботев (Враца) спечели трите точки срещу Спартак (Варна) в сблъсък от шестия кръг на efbet Лига. В 17-тата минута след отсъдена дузпа Браян Переа се разписа за 1:0.

В началните минути на срещата домакините от Ботев (Враца) приложиха натиск над „соколите”. Врачани имаха възможност да открият още в 4-тата минута чрез Фераресо, но ударът му бе избит в корнер от Дичевски.  Отново Диего Фераресо в 16-та минута бе спрян от бранителя на Спартак Генади Луго, който обаче наруши правилата и главният рефер Георги Кабаков посочи бялата точка. Зад нея застана Браян Переа, който бе точен за 1:0. Не след дълго врачани имаха още една чиста възможност за гол, когато Мирослав Маринов нацели гредата.

За „соколите” първата отлична възможност за попадение дойде в 27-ата минута. Проспър Менди проби от ляво и центрира в наказателното поле, където намери Божидар Васев. Той с красив удар с глава нацели гредата.

През втоарата част двата отбора си размениха ролите и Спартак оказа по-сериозен натиск в играта. В 53-ата минута Мартин Тошев центрира, но право в ръцете на Костов. Минути по-късно Жан Пиер Да Силва центрира в наказателното поле, където намери Мендоса. Той стреля с глава към вратата на Дичевски, но топката се отби в напречната греда. Не след дълго отново стражът на „соколите” отрази още един силен удар на Да Силва.

В 74-ата минута Никола Борисов отправи опасен удар с глава към вратата на Красимир Костов, но кълбото не попадна в целта. 4-ри минути по-късно Браян Переа пропусна да добави още един гол към сметката си, след като стреля от добра позиция, но ударът му премина над вратата.

В 87-тата минута Перейра имаше отлична възможност да удвои аванса на своя отбор. Той бе изведен напред в наказателното поле след красив пас на Мендоса и само добрата намеса на Дичевски осуети сигурен втори гол за домакините.

Три минути преди края на редовното време отново Переа пропусна да вкара своя втори гол в мача. Това бе и последната интересна ситуация в тази среща.

В следващия кръг “соколите” приемат Арда (Кърджали). Срещата е на 20.08. (събота) от 18:00ч. на стадион “Спартак”.

Стартови състави:

Ботев (Враца): 76. Красимир Костов, 23. Браян Мендоса, 3. Мартин Кавдански, 4. Луиз Фелипе, 8. Диего Фераресо, 24. Стефан Гаврилов, 14. Мартин Атанасов, 15. Мирослав Маринов, 9. Даниел Генов (20. Меси), 21. Жан Пиер, 19. Браян Переа

Спартак (Варна): 21. Иван Дичевски, 23. Проспер Менди, 19. Никола Борисов, 22. Сами Анаби, 12. Генади Луго (3. Луго), 10. Янчо Андреев (24. Мартис), 17. Цветан Илиев, 8. Ивайло Климентов (20. Иванов), 11. Виктор Митев (9. Сабри), 30. Божидар Васев (13. Черненко), 90. Мартин Тошев

Главен съдия: Георги Кабаков