Славия ще играе бараж за Лига Европа след сензационен успех над Лудогорец

Спорт 13.07.2020 10:55 Снимка: ДНЕС+

Славия ще играе бараж за Лига Европа срещу Ботев (Пловдив). Това стана факт, след като „белите“ нанесоха дебютна загуба на шампиона Лудогорец от 35 мача насам, печелейки с 3:1 домакинството си от последния кръг на плейофите в първата шестица.

Междувременно пък конкурентът Левски падна вкъщи от Локомотив (Пловдив) и по този начин Славия изпревари „сините“ с две точки, заемайки третото място в крайното класиране.

Освен това, възпитаниците на Златомир Загорчич не позволиха на шампионите от Разград да изравнят рекорда на ЦСКА от 36 мача без загуба в групата на майсторите, поставен в края на 80-години на миналия век.

Рокадите в строя на гостите и амбицията на домакините доведоха до силно първо полувреме на Славия, в което тимът вкара 3 гола и се оттегли на почивка с човек повече заради директен червен картон на Сисиньо. Точни за столичани бяха Филип Кръстев (12), Христо Попадийн (29) и Радослав Кирилов (45+1). За Лудогорец се разписа Дан Битон (74)/tribune.bg