Славия обърна Ботев Враца

Спорт 23.08.2022 08:11 Снимка: ДНЕС+

Отборът на Славия постигна важна победа с 2:1 над гостуващия на стадион „Александър Шаламанов“ тим на Ботев Враца в двубой от седмия кръг на родната efbet Лига. Успехът за „белите“ бе още по-сладък, след като той дойде след обрат.

Меси Биатумусока даде аванс на гостите в 26-ата минута, но Кемело Нгуена успя да изравни в добавеното време на първата част след страхотно акробатично изпълнение. Тони Тасев пък донесе пълния обрат и оформи крайния резултат в 49-ата минута.

Въпреки че играта на двата тима не беше от най-качествените заради тежкия наводнен терен, положения и красиви отигравания не липсваха. Липсата на основни играчи за гостите също оказа влияние за поражението на врачани в столицата. „Белите“ пък показаха характер и губеща позиция успяха да стигнат до трите точки.

По този начин Славия, за който това беше първи домакински мач за сезона, се изкачи до петата позиция с актив от 12 точки, докато Ботев Враца остава десети със седем пункта. В следващия кръг „белите“ гостуват на Арда, а врачани приемат Левски.