Шест от шест за ПСЖ след късен гол на Икарди

Спорт 20.09.2021 11:31 Снимка: ДНЕС+

Пари Сен Жермен продължи стопроцентовия си актив от началото на новия сезон във френската Лига 1, след като обърна Лион 2:1 у дома в среща от шестия кръг на вътрешното първенство.

Всичко най-любопитно на „Парк де Пренс“ се случи през второто полувреме, когато паднаха и трите попадения. Лукас Пакета откри за „хлапетата“ в 54-та минута след асистенция на Карл Токо Екамби, но десетина по-късно Неймар изравни от дузпа.

В 76-та минута наставникът на парижани Маурисио Почетино извади от игра Лионел Меси, което не бе прието с одобрение от аржентинеца, пускайки в игра десния бек Ашраф Хакими. ПСЖ стигна до драматичен успех в добавеното време след гол на Мауро Икарди, а в ролята на асистент се превърна Килиан Мбапе.

По този начин френският гранд събра актив от 18 точки след шест кръга и води убедително в класирането пред втория Марсилия, който е с 13 пункта. Лион е девети в таблицата с осем точки. В следващия кръг ПСЖ гостува на Монпелие, а „хлапетата“ са домакини на Троа./БГНЕС