Спорт 04.11.2020 20:22 Снимка: ДНЕС+
Шампионатът на Обединеното Кралство ще се проведе в Милтън Кийнс
Шампионатът на Обединеното Кралство бе изместен от северния английски град Йорк в Милтън Кийнс, обявиха от Международната федерация по снукър.
Надпреварата, която стартира на 23 ноември, бе насрочена за зала „Барбикан“ в Йорк, домът на турнира от 2011, от втория кръг нататък. Но преди националната карантина във Великобритания да започне в четвъртък и да приключи на 2 декември, снукър шефовете преместиха съревнованието в „Маршал Арена“ в западен Лондон. Залата вече прие няколко турнира тази година в основан „балон“, като играчите стоят в хотел близо до мястото, или пътуват директно от домовете си.
„След продължителни разговори с правителството на Великобритания и релевантните обществени здравни звена, бе взето решение за провеждането на всички мачове в Милтън Кийнс този път. Мястото е идеално, работим с изключителен екип тук и доказахме през последните няколко месеца, че можем да провеждаме големи турнири там, включващи 128 играчи, безопасно и успешно“, сподели президентът на Световния снукър тур Бари Хърн. Надпреварата е втората по важност и престиж след Световното първенство.
„Предвид обстоятелствата, пред които сме изправени днес, нашата ключова цел е да запазим провеждането на всички турнири, осигуряването на конкурентни надпревари и наградни фондове за нашите играчи, и първокласен спорт за милионите пред телевизионните екрани по света, които се нуждаят от вдъхновение“, добави Хърн.
Китаецът Дин Дзюнхуей е действащ шампион, докато петкратният победител в турнира Стивън Хендри ще направи своето завръщане в съревнованието при закрити врати, след като седемкратният световен шампион прие двугодишна тур карта. /БГНЕС
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 22:05 Хороскоп за петък, 24 юли 2026 г.
- 19:33 AI гигантите крият дългове за 1,65 трилиона долара извън официалните си баланси
- 19:25 Делхи привика руски дипломат заради четирима убити моряци на товарен кораб край Одеса
- 19:18 Доходите на лекарите в Полша ще бъдат ограничени до 16 пъти минималната работна заплата
- 19:10 Как да спрем да боледуваме: 5 съвета от лекар, които наистина работят
- 19:03 Захариева пред Радев: Единен капиталов пазар в ЕС ще привлече иновативните компании
- 18:55 Варна тази година може да има петима нови почетни граждани
- 18:48 България вероятно е поискала от Полша изтребителите МиГ-29, предвидени за Украйна