"Реал" пак лидер в Испания

Спорт 01.10.2023 11:27 Снимка: ДНЕС+

Реал Мадрид победи с 3:0 при гостуването си на Жирона в осмия кръг на Ла Лига.

Столичният клуб реши мача бързо през първото полувреме, като Хоселу откри резултата в 17-ата минута, а само четири по-късно Орелиен Чуамени направи 270 след асистенция на Тони Кроос.

Новата звезда на Реал Мадрид Джуд Белингам не пропусна да се разпише в пореден мач, като оформи крайното 3:0 в средата на втората част. Преди това английският национал асистира и за попадението на Хаселу, който му върна жеста след почивката. В добавеното време на мача бе изгонен Начо Фернандес от Реал Мадрид с червен картон.

Благодарение на трите точки Реал Мадрид изпревари на върха в класирането Барселона, който беше едноличен лидер снощи. Това бе първо поражение за приятната изненада от началото на сезона Жирона, който обаче остава на трета позиция в Ла Лига за момента.