
Спорт 24.10.2020 17:53 Снимка: ДНЕС+
Престижна награда от Тенис Европа за Стефан Цветков
Президентът на Българската федерация по тенис Стефан Цветков получи специалната награда за принос към играта по време на годишното общо събрание на Тенис Европа (Европейската федерация по тенис с 50 страни членки).
Делегатите, участващи в общото събрание (присъствено в Крит и виртуално) единодушно одобриха предложението на Борда на Тенис Европа пожизненият почетен съветник на европейската федерация Стефан Цветков да получи наградата. Наградите, връчвани от Тенис Европа, са два типа.
Връчват се и награди, базирани на номинации на националните асоциации, но се присъжда и специална по предложение на Борда на Тенис Европа - само един човек може да бъде номиниран за нея, а след това се отправя препоръка за одобрение към делегатите на общото събрание. Тази специална награда бе присъдена с пълно единодушие на президента на българския тенис.
Иво Кадерка (Чехия) бе избран за президент на Тенис Европа. В Борда на Европейската федерация по тенис бяха избрани Кристиане Жолисен (Швейцария), Луизана Фоде (Италия), Ева-Мария Шнайдер (Германия), Спирос Заниас (Гърция), Евгени Зукин (Украйна), Дейвид Роулинсън (Великобритания), Николина Бабич (Хърватия) и Разван Иту (Румъния). /tribune.bg
Още по темата
![]() |
1 | 2.09606 |
![]() |
1 | 2.25326 |
![]() |
10 | 3.85841 |
![]() |
100 | 4.00704 |
![]() |
1 | 1.65496 |
Последни новини
- 21:16 Хороскоп за петък, 19 септември 2025 г.
- 21:12 Приятел на Чарли Кърк с потресаващ разказ: Правихме му сърдечен масаж, но той вече беше с Исус
- 21:08 Съдът остави в ареста Никола Барбутов и пусна срещу 10 000 лв. гаранция бизнесмена Петър Рафаилов
- 19:33 The Wall Street Journal: Тръмп е недоволен от Нетаняху, но се въздържа от сурови мерки срещу Израел
- 19:25 US съдия нареди пропалестинският активист Махмуд Халил да бъде депортиран в Алжир или Сирия
- 19:18 Парламентът гласува „Български пощи“ да работят и да бъдат реформирани по план, представен и на ЕК
- 19:11 Специалните сили на Украйна удариха нефтопреработвателен завод във Волгоград
- 19:03 Писателят Христо Стоянов: ППДБ започнаха да убиват и полицаи