Новак Джокович грабна титлата в Тел Авив

Спорт 03.10.2022 14:16 Снимка: ДНЕС+

Новак Джокович спечели тенис турнира в Тел Авив. Той победи хърватина Марин Чилич с 6:3, 6:4 във финала.

Това бе трети триумф за Ноле през сезона и общо 89-и в кариерата му. Сърбинът не загуби нито един сет по пътя си към трофея.

В последния мач от надпреварата срещу добре познатия си опонент Марин Чилич, Джокович започна силно още в откриващите геймове. Във втория той пропиля два брейкбола, а в четвъртия поведе с 40:15 на сервис на Чилич и от втория си шанс успя да пробие.

Това бе и достатъчно за него да затвори сета с 6:3 без да даде на Марин Чилич шансове за връщане на пробива.

Вторият сет стартира с пробив за Джокович още в първия гейм, а до края Чилич имаше само един шанс да спечели подаването на съперника си и да се върне в мача, но го пропиля.

Така с 6:4 във втория сет Новак Джокович грабна титлата от турнира в Тел Авив.

Сърбинът е първият тенисист, който печели титла на всяка една от настилките през годината, след трофея в Рим и успеха на Уимбълдън, съобщи БНТ.