Националнят ни отбор с категорична победа над Гибралтар

Спорт 24.09.2022 09:25 Снимка: ДНЕС+

Националният отбор на България успя да победи с категоричното 5:1 Гибралтар в домакинския си мач от Лигата на нациите, изигран на "Хювефарма Арена".

Новият национален селекционер Младен Кръстаич започна по отличен начин престоя си начело на "лъвовете" и им донесе първи успех в надпреварата.

В началните минути "лъвовете" тръгнаха с домакински натиск, но на Колинг не му се налагаше да прави спасявания. В 13-ата минута Груев центрира в наказателното поле, но право в ръцете на стража на гостите.

В 19-ата минута Иван Турицов центрира към Илиян Стефанов, който стреля с глава, но Колинг улови топката. Малко след това Радослав Кирилов получи от Недялков, но бе блокиран, топката стигна до Стефанов, който отправи удар от дъгата на наказателното поле, но над вратата.

В 23-ата минута България откри резултата на "Хювефарма арена". Филип Кръстев центрира от корнер, а Валентин Антов с глава изпрати топката във вратата на Колинг.

Радостта на момчетата на Кръстаич обаче бе доста кратка. В 25-ата минута Петко Христов изчисти с глава от голлинията, а минута след това след центриране от корнер Чиполина прати топката с глава във вратата на Наумов.

Десет минути по-късно "лъвовете" отново излязоха напред в резултата. Иван Турицов пусна към Илиян Стефанов, а той трудно, но точно подаде на Кирил Десподов и новият капитан на България се разписа за 2:1.

Натискът на "лъвовете" в началото на второто полувреме даде своя резултат в 52-ата минута. Петко Христов демонстрира техника и с финт успя да навлезе в наказателното поле, където пусна към Десподов, а той елегантно асистира на Радослав Кирилов.

Само три минути след това Десподов центрира в наказателното поле, Илиян Стефанов стреля с глава, но Колинг изби. Халфът обаче не се отказа и с втория си удар с глава прати топката отблизо във вратата.

В 60-ата минута дебюта си за националния отбор направиха Йоан Стоянов и Георги Русев, които замениха Иван Турицов и Кирил Десподов. За първи път с националната фланелка играха и Марин Петков и Илия Груев-младши, които започнаха като титуляри.

В следващите минути момчетата на Кръстаич продължиха да диктуват случващото се на терена, като притежанието на топката бе изключително осезаемо в тяхна полза. В 71-ата минута и Никола Илиев, който е собственост на Интер, направи дебюта си с националната фланелка.

В 81-ата минута Радослав Кирилов със страхотен пас зад гърба на защитата намери Марин Петков, който вкара първото си попадение за България.

България - Гибралтар 5:1