Спорт 24.08.2022 15:58 Снимка: ДНЕС+
Националните отбори на България подкрепиха инициативата "Избери живота"
Юношеските национални отбори на България до 17 и до 19 години се включиха в мащабната кампания „Избери живота“. Инициативата е насочена срещу употребата на алкохол и наркотични вещества, както и срещу агресията на пътя – а преди днешните си приятелски двубои съответно срещу Словакия и Словения, отборите на селекционерите Йордан Петков и Ангел Стойков излязоха на терена със специално брандирани фланелки и позираха с банер с призив „Избери живота“.
Кампанията, стартирала символично в навечерието на Международния ден на младежта – 12 август, е провокирана от зачестилите инциденти на пътя, много от които – с фатален край. Подкрепа за каузата вече заявиха редица спортни величия, а двубоят от Първа професионална лига между Ботев (Враца) и Спартак (Варна) също започна с призив за повече внимание и отговорност при шофиране.
Част от футболистите на България U17 и България U19 записаха и индивидуални видеопослания с апел за безопасно поведение на пътя.
Двата приятелски мача България U17 -Словакия U17 и България U19 - Словения U19 бяха излъчвани в Youtube канала на Българския футболен съюз.
Видео от срещите можете да видите тук:
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 22:22 Хороскоп за събота, 27 юни 2026 г.
- 19:35 Иво Христов иска да възстановим членството си към научен институт в Русия
- 19:28 Отмениха наказанието на Невена Зартова за забавени дела и пропуски като прокурорски шеф
- 19:20 Карлос Насар прие покана да рекламира България чрез туризма
- 19:12 Силни бури парализираха транспорта в Япония и Нова Зеландия
- 19:03 Дават "иранска помощ" на земеделците за поскъпналите торове и горива
- 18:54 Ценни съкровища от Желязната епоха ще бъдат показани за първи път в Шотландия
- 18:46 Китай: Все по-чести екстремни явления през настоящия сезон