Локо (Пд) доближи Черно море на точка след 2:1

Спорт 03.06.2023 09:33 Снимка: ДНЕС+

Локомотив Пловдив успя да победи с 2:1 Черно море в домакинството си от 34-ия кръг на efbet Лига. "Смърфовете" сложиха точка на негативната си серия от три поредни загуби и оставиха битката за петото място в елита за последния кръг. Именно тези два отбора си я оспорват, като варненци са с 54 точки, докато пловдивчани вече имат 53 зад тях.

Десет минути след началото на двубоя Велислав Василев проби чудесно отдясно и нахлу в наказателното поле. Вместо да стреля обаче, младият футболист потърси комбинация с Едгар Пашеко, който бе на далечната греда, но Джовани Трупе застана на пътя на топката и пресече подаването.

В 18-ата минута Василев отново направи пробив от дясното крило към центъра и стреля с левия си крак от около 22-23 метра, но Динко Хоркаш спаси.

Локо Пловдив създаде много добро положение в 30-ата минута. Джовани центрира добре от пряк свободен удар, намирайки Хорхе Сегура на границата на вратарското поле, но ударът с глава на защитника мина покрай левия страничен стълб на вратата, пазена от Георги Георгиев.

Така се стигна до 37-ата минута, когато Бабакар Дион пусна топката в наказателното поле, където Росен Стефанов ритна в крака Димитър Илиев, който падна на земята. Съдията Георги Давидов не отсъди дузпа, а от ВАР не коригираха решението му и играта продължи. В 43-ата минута след грешка на Виктор Попов, Георги Каракашев му отне топката и поде контраатака. Последва пас на лявото крило към Джовани, но неговото центриране бе блокирано от Цветомир Панов.

Втората част започна с размяна на положения, които обаче не застрашиха особено нито Динко Хоркаш, нито Георги Георгиев.

Така се стигна до 52-ата минута, когато влезлият като резерва юноша на Локомотив Петър Андреев направи страхотен пробив по дясното крило, изпреварвайки Едгар Пашеко. Последва пас по земя към границата на вратарското поле, където Димитър Илиев бе по-добре позициониран от защитник на Черно море и прати топката във вратата за 1:0.

Последваха по-силни минути за "моряците", докато "черно-белите" се прибраха повече в защита. В 76-ата минута Черно море изпълни пряк свободен удар вдясно от вратата на Хоркаш. Николай Златев прати топката към далечния край на наказателното поле, където Живко Атанасов успя да задържи топката в очертанията на терена и дори я подаде към пространството между границата на вратарското поле и точката на дузпата. Там най-съобразителен бе Мишаел Алвес, който с глава вкара гол - 1:1!

Пет минути преди края на редовното време домакините имаха претенции за дузпа за нарушение срещу Димитър Илиев. Съдията Георги Димитров отиде да преразгледа ситуацията на ВАР. След консултацията със системата, реферът прецени, че Цветомир Панов е фаулирал капитана на Локо Пловдив и посоче бялата точка - дузпа за Локомотив Пловдив.

Зад топката застана Джовани, който в 89-ата минута вкара много технично и добре насочено топката в долния ляв ъгъл на вратата на Георги Георгиев - 2:1 за "смърфовете"!

ЛОКО ПД - ЧЕРНО МОРЕ 2:1

1:0 Димитър Илиев 52