Лацио взе сериозен аванс в полуфиналната битка с Рома

Спорт 02.03.2017 09:33

Лацио победи с 2:0 градския си съперник Рома в мач от полуфиналите на турнира за Купата на Италия, игран на Стадио Олимпико в Рим. Въпреки че бяха в ролята на аутсайдер преди срещата, играчите на Симоне Индзаги изиграха много силен мач и напълно заслужено се поздравиха с победата. От своя страна „вълците” не съумяха да повторят играта си от мача с Интер през уикенда, спечелен с 3:1.

„Джалоросите” бяха твърде предсказуеми в нападение, опитвайки основно с центрирания да търсят своя голмайстор Един Джеко, което обаче не се увенча с успех. Сергей Милинкович-Савич даде преднина на символичните домакини в 29-ата минута след страхотна асистенция на Фелипе Андерсон. Бразилецът мина като на шега покрай Федерико Фацио и подаде към връхлитащия Милинкович-Савич, който с мощен шут от близка дистанция реализира.

След почивката Рома опита да притисне съперника в търсене на изравнителен гол, но това отвори много пространства за бързите нападатели на Лацио, които контраатакуваха при всяка удобна възможност. При поредната от тях в 78-ата минута резервата Балде Кейта напредна мощно по десния фланг и буквално сервира топката на Чиро Имобиле, който от метър на опразнената врата нямаше как да сбърка за 2:0.

В оставащите минути до края на двубоя в игра за Рома се появи и легендата Франческо Тоти, но и това не помогна на „вълците” да стигнат поне до попадение. Реваншът е на 5 април, отново на „Олимпико”. /БГНЕС

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355