Спорт 22.08.2022 12:37 Снимка: ДНЕС+
Кон стъпка жокей в Нова Зеландия
Кон стъпка до смърт 28-годишния жокей Таики Янагида.
При ужасната трагедия японецът получава изключително тежки мозъчни и гръбначни контузии, които се оказват фатални за живота му. Инцидентът се случва по време на състезание в Нова Зеландия пред погледа на всички зрители, сред които майка му и сестра му.
Янагида пада от коня си и е застигнат от друг състезател, чийто кон минава през азиатеца. При пристигането на спешните медицински екипи японецът е бил в безсъзнание. Откаран е в болница, където обаче не успява да се пребори за живота си.
Таики Янагида е израснал в Япония, преди да се премести в Австралия на 18 години, за да се занимава с конни надбягвания, а след това в Нова Зеландия, съобщава NZ Herald.
Още по темата
-
-
-
Конете са много по-умни, отколкото се смяташе досега
преди 1 година
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 17:12 В по-малко от 10% от аптеките има проблем с отпускането на лекарства
- 17:03 Русия изпрати подводница и военни кораби, за да придружат руски танкер във водите на Венецуела
- 16:54 Пекин забрани на двама тайвански министри да влизат в Китай
- 16:45 Сметната палата се похвали с наплив от желаещи да работят в одитната институция
- 16:36 Младежите на БСП настояват за бърз конгрес и ново лидерство
- 16:27 Касите на БНБ ще обменят евро на физически лица в съботите до края на месеца
- 16:18 Китайските частни рафинерии търсят алтернативи на венецуелския петрол
- 16:09 ООН обвини Израел в "апартейд" на Западния бряг