Компани напуска Сити, ще бъде играещ треньор на Андерлехт
Спорт 19.05.2019 18:30
Капитанът на Манчестър Сити Венсан Компани ще си тръгне от клуба това лято, след като изкара общо 11 години при “гражданите”. Вчера белгийският национал изигра последния си мач със светлосиния екип при разгромната победа с 6:0 над Уотфорд във финала на ФА Къп. Договорът на Компани със Сити изтича в края на месеца и няма да бъде подновен.
“Току-що видяхме завършека на един невероятен сезон, моят 11-ти и последен с екипа. Манчестър Сити ми даде всичко. Дойде време да си тръгна и то след какъв сезон. Изпитвам единствено благодарност към всички, които ме подкрепяха по време на това специално приключение с този специален клуб. Няма да забравя как всички фенове на Сити продължиха да ме подкрепят, както в добрите, така и в лошите периоди. Те ме вдъхновиха никога да не се предавам”, сподели днес Компани.
Централният защитник премина в Манчестър Сити от Хамбургер през 2008-ма година и за 11 години изигра общо 360 мача за “гражданите”, в които отбеляза 20 гола. В този период той стана шампион на Англия четири пъти, спечели ФА Къп два пъти и Купата на лигата четири пъти.
Малко по-късно днес Компани разкри, че е приел предизвикателството да стане играещ треньор на белгийския Андерлехт. Централният защитник е юноша на Андерлехт и именно там започва професионалната му кариера, преди да мине в германския Хамбургер, а оттам – в Манчестър Сити.
“Решиха да приема това предизвикателство. Искам да предам опита си на следващото поколение. Също така искам да пренеса малко от Манчестър в сърцето на Белгия. Това може да ви изненада. Това е най-емоционалното и същевременно най-рационалното решение, което някога съм правил. От шестгодишен съм в Андерлехт, там израснах”, коментира Компани. /БГНЕС
“Току-що видяхме завършека на един невероятен сезон, моят 11-ти и последен с екипа. Манчестър Сити ми даде всичко. Дойде време да си тръгна и то след какъв сезон. Изпитвам единствено благодарност към всички, които ме подкрепяха по време на това специално приключение с този специален клуб. Няма да забравя как всички фенове на Сити продължиха да ме подкрепят, както в добрите, така и в лошите периоди. Те ме вдъхновиха никога да не се предавам”, сподели днес Компани.
Централният защитник премина в Манчестър Сити от Хамбургер през 2008-ма година и за 11 години изигра общо 360 мача за “гражданите”, в които отбеляза 20 гола. В този период той стана шампион на Англия четири пъти, спечели ФА Къп два пъти и Купата на лигата четири пъти.
Малко по-късно днес Компани разкри, че е приел предизвикателството да стане играещ треньор на белгийския Андерлехт. Централният защитник е юноша на Андерлехт и именно там започва професионалната му кариера, преди да мине в германския Хамбургер, а оттам – в Манчестър Сити.
“Решиха да приема това предизвикателство. Искам да предам опита си на следващото поколение. Също така искам да пренеса малко от Манчестър в сърцето на Белгия. Това може да ви изненада. Това е най-емоционалното и същевременно най-рационалното решение, което някога съм правил. От шестгодишен съм в Андерлехт, там израснах”, коментира Компани. /БГНЕС
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:33 Шест месеца след края на брака им: Никол Кидман отправи специален поздрав към Кийт Ърбан
- 19:24 33% от местата в ръководствата на публичните компании ще бъдат за по-слабо представения пол
- 19:21 Прогресивна България: Вдигаме данъка за второ жилище, да се купуват за живот, а не за спекула
- 19:17 Русия разполага с най-мощната противоракетна система в света - A-235 защитава Москва
- 19:09 В САЩ произведоха възпоменателни монети с надпис „Свобода“ и „Вярваме в Бог"
- 19:02 Откриха гробници, които може да са предшественици на пирамидите в Египет
- 18:55 Грушко: НАТО реално се готви за война с Русия до 2030 г.
- 18:47 НАСА вижда огромен потенциал за добив на ресурси от най-голямата луна на Сатурн