Спорт 31.08.2022 11:29 Снимка: ДНЕС+
Гришо размаза американец на старта на US Open
Григор Димитров премина през първия кръг на Откритото първенство по тенис на САЩ с експресна победа с 6:3, 6:2, 6:2 срещу американеца Стийв Джонсън.
В следващия двубой водещият български тенисист ще се изправи срещу победителя от срещата между Брендън Накашима (САЩ) и Павел Котов (Русия).
С победата Димитров си гарантира 45 точки за ранглистата на АТП и 121 хиляди щатски долара от наградния фонд.
Българинът надигра категорично Джонсън и продължава заслужено в следващия кръг. Той взе първия сет с пробив в четвъртия гейм, а във втория спечели подаването на съперника в третия и петия. В последния сет българинът записа отново два пробива и въпреки че пропусна първия мачбол, той затвори двубоя след 40:0 в последния си сервис гейм.
Срещата между Димитров и Джонсън, 110-и в ранглистата, продължи точно 95 минути. Българинът изпрати 23 аса в полето на американеца и бе изключително ефективен на първи сервис с 95-процентова успеваемост при 36/38 в разиграванията. Димитров записа и 35 печеливши удара.
Джонсън не успя да стигне до нито едно разиграване за пробив в целия мач.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 22:22 Хороскоп за събота, 27 юни 2026 г.
- 19:35 Иво Христов иска да възстановим членството си към научен институт в Русия
- 19:28 Отмениха наказанието на Невена Зартова за забавени дела и пропуски като прокурорски шеф
- 19:20 Карлос Насар прие покана да рекламира България чрез туризма
- 19:12 Силни бури парализираха транспорта в Япония и Нова Зеландия
- 19:03 Дават "иранска помощ" на земеделците за поскъпналите торове и горива
- 18:54 Ценни съкровища от Желязната епоха ще бъдат показани за първи път в Шотландия
- 18:46 Китай: Все по-чести екстремни явления през настоящия сезон