Спорт 02.05.2022 09:22 Снимка: ДНЕС+
Гришо отново в топ 20 след почти година пауза
Сезонът на червена настилка стартира много добре за Григор Димитров, след като първата ни ракета достигна до полуфиналите на Мастърса в Монте Карло. Българинът отстъпи в трисетова битка на Алехандро Давидович Фокина, но все пак напредна с цели шест позиции и се доближи максимално до завръщане в топ 20.
От 1/2-финара в Княжеството хасковлията е записвал само още една победа в ATP тура(над Федерико Кория в Барселона), но имаше щастието да разчита на немалък брой загубени точки от страна на съседите си в ранкинга и така ще заеме място сред първите 20 за първи път през последните 9 месеца.
Димитров се изкачва именно до 20-ата позиция с актив от 1750 точки и би могъл да напредне още, ако се представи на високо ниво на надпреварата в Мадрид, където му предстои да открие своето участие.
Потенциално изкачване обаче преминава през класиране на нов 1/2-финал, защото има голяма разлика между Димитров и Роберто Баутиста Агут, който се намира точно над него в подреждането, притежавайки цели 243 пункта аванс.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:35 Единадесет души загинаха при самолетна катастрофа във Франция
- 19:24 Илон Мъск на 55
- 19:14 Словения възобновява отношенията си с Израел
- 19:04 Легендата на киното Мел Брукс стана на 100
- 18:53 Демерджиев проверява за доставката на мантинели 2 фирми, зад които стоял бивш премиер
- 18:41 Русия изгражда луксозен курорт в Камчатка за над 800 милиона долара
- 18:34 Арх. Панайотова: Държавата в лицето на министър Шишков почва да узаконява собственото си бездействие
- 18:28 МО предупреждава за придвижване на военни колони по пътищата в понеделник