Спорт 10.03.2023 12:28 Снимка: ДНЕС+
Гришо и Хоркач с голям успех в Индиън Уелс
Григор Димитров и Хуберт Хуркач стартираха с престижна победа на двойки на турнира по тенис на твърда настилка от сериите "Мастърс" в Индиън Уелс (САЩ) с награден фонд 8,8 милиона долара.
Българинът и полякът елиминираха трикратните шампиони от Големия шлем при мъжките дуети и победители в Откритото първенство на САЩ за последните два сезона Раджийв Рам (САЩ) и Джо Солсбъри (Великобритания) със 7:6(2), 6:4.
Първият сет премина без пробиви, а в тайбрека Димитров и Хуркач направиха серия от шест поредни точки, за да поведат в резултата. Във втората част те реализираха единствен брейк в седмия гейм, след което запазиха преднината си и отстраниха поставените под номер 2 в надпреварата.
С успеха българинът и полякът заработиха по 90 точки за световната ранглиста на двойки и по 16730 долара.
31-годишният хасковлия, който е 21-и в схемата на сингъл, стартира тази нощ участието си директно от втория кръг срещу Джейсън Къблър (Австралия). Двубоят между двамата е втори в програмата на корт номер 4.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 22:32 Хороскоп за понеделник, 22 юни 2026 г.
- 22:02 Двама тежко ранени след скандал и стрелба в заведение на плажа "Кабакум" край Варна
- 19:28 Разкриха по-ранен храм под светилището на Херакъл в античен град Хераклея Синтика
- 19:18 "Война на ордени" между Киев и Варшава. Какво се случва?
- 19:07 Франция въвежда внезапни тестове за наркотици сред висши държавни служители
- 18:57 Легендарният Марк Хюз е с разбито сърце след внезапната кончина на 38-годишния му син
- 18:46 Днес е най-дългият ден в годината
- 18:34 При жътва изгоря 30 дка нива със зрял ечемик край Бойчиновци