Двойно злато и сребро за България от европейската купа по бокс

Спорт 15.10.2023 10:51 Снимка: ДНЕС+

Ергюнал Себахтин и Хавиер Ибанес спечелиха златни медали за България на Европейската купа по бокс за мъже в Будва. Със сребърни медали се поздравиха Ясен Радев и Радослав Росенов, съобщава БТА.

Във финала в категория до 48 килограма 22-годишният Себахтин надигра руснака Артиш Соян с 4:3 съдийски гласа. Той спечели първия рунд с 3:2 гласа, загуби втория с 2:3, но в решителния трети съдиите прецениха, че той е бил по-добрият боксьор на ринга и отсъдиха в негова полза.

Напълно убедителен в мача за титлата при 57-килограмовите бе Ибанес. Шампионът от Европейските игри в Полша това лято срази с 5:0 гласа опитния испанец Габриел Ескобар. Роденият в Куба Ибанес имаше категорично предимство и в трите рунда и заслужи не само титлата, но и шампионския чек от 15 000 долара.

При 54-килограмовите Ясен Радев отстъпи в битката за златото с 0:5 на руснака Максим Кузнецов. Радев спечели първия рунд, но не успя да задържи нивото на играта си и в следващите два съдиите дадоха предимство на руския представител.

При 60-килограмовите Радослав Росенов загуби със същия резултат от трикратния световен шампион Софиан Умиа от Франция.

Остава само представянето на последния български състезател в турнира - Йордан Морехон, който ще се бие за титлата в най-тежката категория - тази над 92 килограма.