Спорт 16.03.2021 10:35 Снимка: ДНЕС+
Динамо Загреб - треньорът влиза в затвора
Един от най-силните клубове на Балканския полуостров - Динамо Загреб беше разтърсен от решението на Върховния съд на страната.
Треньорът и спортен директор на хърватския гранд Зоран Мамич ще влезе в затвора за финансови измами и отклоняване на парични потоци.
Той получи присъда от 4 години и 8 месеца. Първоначално Мамич беше осъден на 4 години и 11 месеца. Очаква се само съдията да впише официално присъдата в регистрите и 49-годишният треньор ще се озове зад решетките. Според законодателството на Хърватия, осъдени нямат право да работят като треньори и директори в спортни клубове.
Затова Зоран Мамич незабавно подаде оставка. Динамо Загреб реагира веднага и назначи негов заместник. Това е досегашният помощник-треньор Дамир Кързнар, който ще дебютира утре в 19:55 часа в домакинския мач срещу Тотнъм. "Шпорите" спечелиха първия мач с 2:0.
По-големият брат на Зоран Мамич – Здравко също ще влезе в затвора. Бившият собственик на Динамо Загреб получи потвърждение на присъдата си от 6,5 години за присвояване на около 15 милиона евро.
Бившият директор на клуба Дамир Върбанович пък беше осъден на 3,5 г. Срещу него бяха повдигнати обвинения за укриване на данъци в размер на около 1,5 милиона евро, както и измами в размер на около 15 милиона евро./tribune.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 10:10 Министър Наталия Ефремова: Социалните плащания са гарантирани
- 10:03 Руските сили поразиха украински пристанища
- 09:56 Пуснаха хулиганката с 2.3 промила алкохол срещу 5000 евро. Орлин Алексиев: Нямам връзка с нея
- 09:48 Проф. Михаил Константинов: Радев се вкара в капан с отварянето на Изборния кодекс
- 09:40 "Украинская правда": България изключи патриарх Кирил и Алекперов от 21-вия пакет санкции срещу Русия
- 09:33 Извадиха патриарх Кирил и Вагит Алекперов от 21-ви пакет санкции на ЕС срещу Русия
- 09:25 Песков: Русия ще използва ядрено оръжие само при заплаха за съществуването си, другото са спекулации
- 09:17 Асен Василев "непрклонен": Няма да издигаме общ кандидат за президент с ГЕРБ-СДС!