Черно море разпердушини отбор от Б група в контрола

Спорт 05.07.2014 12:54

Черно море постигна разгромна победа с 4:0 в петата си контрола от лагера в Банско.

Варненци удариха домакините с попадения на Георги Божилов, Бакари, капитана Кирил Котев и Живко Петков. Интересното е, че първите трите гола станаха след удари с глава, като две асистенции направи Димо Атанасов, а веднъж кълбото вдигна Иван Коконов. Неофициален дебют за „моряците” записа националът на Кабо Верде Стенио дос Сантос, който остана в игра до 54-ата минута.

В началните минути тимът на Сашо Станков упражни натиск и положенията започнаха да се редят едно след друго пред вратата на Банско. В 11-ата минута удар с глава на Божилов мина встрани от вратата, а пет по-късно Живко Атанасов се извиси над защитата и нацели напречната греда също с глава. В 25-ата минута отново Божилов се размина с гола. Две минути по-късно домакините погледнаха към вратата на Черно море, но Сашо Александров предотврати опасността. В 45-ата минута логиката възтържествува и варненци поведоха в резултата. Димо Атанасов изпълни отлично ъглов удар и сложи топката на главата на Божилов, които я насочи неспасяемо в горния ляв ъгъл за 0:1.

След почивката „зелено-белите” отново бяха по-добрият тим и стигнаха до още три гола. В 53-ата минута Бакари прати топката в мрежата с глава отново след асистенция на Димо Атанасов. Само три минути по-късно Коконов центрира от корнер и капитанът Котев оформи класиката отново след удар с глава. Девет минути преди края се разписа и резервата Живко Петков. Той се възползва от груба грешка на вратаря на Банско и вкара за крайното 4:0.

В следващата контрола Черно море ще се изправи срещу новака в А група – Хасково.

Спарингът ще се играе в понеделник.

Стартов състав: Николов, Александров, Котев, Ж. Атанасов, Венков, Паланков, Дос Сантос, Матиас, Д. Атанасов, Божилов, Бакари

Резерви: Китанов, Станчев, Сталев, Расим, Георгиев, Костадинов, Цанков, Ж. Петков, Петров, Райков, Коконов, Попов, Йовчев, Иванов