Черно море изравни на Царско село с дузпа в продължението

Спорт 06.11.2021 17:50 Снимка: ДНЕС+

Отборите на Черно море и Царско село завършиха при резултат 1:1 в среща от 14-ия кръг на родната efbet Лига.

Двата тима завършиха срещата с по десетима души, след като Милан Йокич и Родриго се сбиха и получиха директен червен картон.

Домакините наложиха пресата си още от първия съдийски сигнал, но "царете" достигнаха първи до отлична възможност за гол. В 11-ата минута Иван Дюлгеров не се ориентира добре и изчисти право в тялото на Живко Атанасов. След рикошета топката достигна до Меси Мезу, който имаше цялото време на света, останал сам на празна врата, но нападателят прати кълбото далеч от вратата.

Последваха добри минути за Черно море, но "моряците" не успяха да извлекат максимума от своя натиск. След четвърт час игра Лъчезар Балтанов спъна Родриго на границата на наказателното поле и подари на противника свободен удар от удобна дистанция. Васил Панайотов шутира, но директно в стената.

Малко след подновяването на играта гостите организираха добра контраатака и поведоха в резултата. Стеванович успя да изненада противниковата защита и пое извеждащо подаване на Лукас Диас, пращайки топката в далечния ъгъл на Иван Дюлгеров.

В 77-ата минута Леандро Андраде премина през с лекота "червената" отбрана и стреля към вратата на Янко Георгиев, но стражът се намеси по отличен начин.

В последната минута от редовното време Янко Ангелов извърши фрапантна грешка и подари дузпа на "моряците". Точен от бялата точка бе Евгений Сердюк, който възстанови равенството.

Секунди по-късно Милан Йокич и Родриго Енрике си спретнаха меле, завършило с червен картон за всеки от тях.

Така двата тима взеха по точка от двубоя, която не помага особено на "царете", които остават последни в класирането с 10 точки. Черно море пък пропусна шанса си да влезе в Топ 3 и събра 22 пункта./tribune.bg