България се класира за втората фаза световното за бездомни

Спорт 12.07.2023 15:03 Снимка: ДНЕС+

Мъжкият национален "Отбор на надеждата" се класира за участие в разпределението на местата в топ 16 на световното първенство по футбол за бездомни хора в Сакраменто, САЩ.

Българският тим продължава в горната част на схемата, след като записа 4 победи и 2 загуби в първата групова фаза на турнира. Рано тази сутрин националите надиграха Пакистан с 12:0 и загубиха от световния шампион Мексико с 2:6. В предишните си двубои "Отбор на надеждата" победи последователно Република Корея с 9:2, Италия с 8:2 и Индонезия със 7:5, а първата загуба на националите беше от домакина САЩ с 5:8.

Така "Отбор на надеждата" зае трето място от седемте отбора в крайното класиране на предварителна група А на турнира с актив от 12 точки и влезе в топ 16. Съперници на "Отбор на надеждата" във втората групова фаза на социалния мондиал ще бъдат съставите на Чили, Унгария и Финландия. Първият мач на националите е с бившия световен шампион Чили и ще се състои утре рано сутринта в 4:40 българско време на терен 3 на "Хорнет Стейдиъм". Двубоите с Унгария и Финландия ще се играят един ден по-късно. Всички мачове на българския тим ще бъдат излъчени пряко в канала на фондация Homeless World Cup в YouTube и в профила й във Фейсбук.

Класиране на едно от първите две места в новата група ще даде възможност на "Отбор на надеждата" да играе за първи път в историята си за разпределението на местата от 1 до 8 на световния шампионат. Заемането на трета или четвърта позиция автоматично му отрежда участие във втората осмица на турнира.