Крими 26.04.2024 12:29 Снимка: ДНЕС+
Устройство с размер на малка брошка изстрелва опасните ракети по футболните мачове
Устройството, с което се изстрелват ракети на мачовете между ЦСКА и "Левски", е с размера на малък сувенир, което затруднява много полицията при проверките на влизане на стадиона. Това стана ясно на брифинг на СДВР ден преди последното дерби между "червените" и "сини" за сезона, предаде репортер на БГНЕС.
На последния мач между двата тима на 7 април бяха изстреляни множество ракети между секторите Г и А, като няколко фенове на "сините" в сектор А пострадаха и имаха нужда от спешна медицинска помощ на пистата. Днес от СДВР показаха устройството, което е с размер от няколко сантиметра, а самите ракети са още по-малки, но въпреки това могат да летят около 150 метра, макар и не по права линия. Именно поради тази причина в съботното дерби ще има големи буфери на стадиона между феновете на двата тима, за да не могат изстреляните ракети да достигат до феновете.
В двубоя на 7 април на Националния стадион с тези устройства са изстреляни приблизително 25 ракети, като те са изстреляни от само четирима души на стадиона - двама от сектор Г и двама от сектор А. Извършителите са установени след преглед на записите от камерите. За мача в събота СДВР ще разчита и на записи от дронове.
ЦСКА и Левски се изправят един срещу друг в събота от 16:15 часа на Националния стадион "Васил Левски".
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 14:56 Силен снеговалеж блокира пътя към Пампорово
- 14:49 Каракачанов: Желязков да извади цялата истина за случая „Петрохан”
- 14:41 Пиян неправоспособен водач си спретна гонка с полицията в Шумен
- 14:33 Искат 45 години затвор за бившия президент на Косово Хашим Тачи
- 14:26 Разбиха лаборатория за производство на метамфетамин в Слънчев бряг
- 14:19 Фалшива банкнота от 500 евро откриха във Варна
- 14:11 Пътнически влак прегази мъж в Перник
- 14:10 Боян Митракиев става изпълнителен директор на КРИБ