
Спорт 12.11.2021 10:46 Снимка: БГНЕС
Бразилия се класира за финалите на Световното първенство
Отборът на Бразилия се класира за финалите на Световното първенство по футбол в Катар, след като победи Колумбия с 1:0 като домакин в квалификационен мач от зона КОНМЕБОЛ. Единственото попадение в Сао Пауло отбеляза офанзивният халф на Лион Лукас Пакета в 72-та минута.
По този начин Бразилия постигна 11-та победа в досегашните си 12 мача, като петкратните световни шампиони вече няма как да бъдат изместени от местата, даващи право на директна квота за Мондиал 2022. Тимът на треньора Тите води в класирането в Южна Америка с 34 точки, девет повече от втория Аржентина.
"Това са плодовете на работата, която изграждаме от доста време. Сега трябва да продължа да работя здраво, за да намеря място в състава за Световното първенство", коментира Пакета след успеха.
След тази загуба Колумбия се смъкна до пето място в класирането с 16 точки, какъвто е активът още на Чили и Уругвай. В другите мачове от тази нощ Перу победи Боливия с 3:0 у дома, а Чили надви Парагвай с 1:0 като гост. С добри шансове да се класира за Мондиала е и тимът на Еквадор, който заема трето място в подреждането с 20 точки. Първите четири отбора в крайното класиране отиват директно към финалите на Мондиал 2022, докато петият ще играе бараж.
За Световното първенство в Катар са се класирали още тимовете на Германия и Дания. Бразилия е единственият отбор в света, който е участвал на всички Мондиали в историята./БГНЕС
Още по темата
![]() |
1 | 2.09763 |
![]() |
1 | 2.2774 |
![]() |
10 | 3.85476 |
![]() |
100 | 4.15529 |
![]() |
1 | 1.65608 |
Последни новини
- 02:32 Хороскоп за сряда, 2 юли 2025 г.
- 19:32 Почина съпругът на княгиня Мария Луиза
- 19:24 Световната №116 разпиля третата в света Пегула за топ сензацията на "Уимбълдън"
- 19:15 Джеф Безос и Лорън Санчес се отправят на меден месец към Сицилия
- 19:08 Вълна от протести в Румъния след наредба, която орязва бонусите за вредни условия на труд
- 19:00 Фалстарт на безплатните лекарства за децата до 7 г., пускат първите антибиотици след седмица
- 18:55 Проф. Овчаров: Сензационни резултати от българската научна експедиция в Монголия
- 18:52 Daily Express: Москва с ултиматум към Лондон да спре напълно военната помощ за Украйна