Спорт 19.07.2025 13:22 Снимка: АР/БТА
Безпощадният Погачар нанесе пореден удар по конкуренцията
По всичко личи, че големият фаворит ще спечели Тура, при това убедително
Тадей Погачар нанесе поредния болезнен удар по конкуренцията и направи поредната крачка към триумф в "Тур дьо Франс".
Словенският феномен, който вчера буквално разби конкурентите си в Пиринеите, днес записа нова убедителна победа, този път в бягането по часовник на изкачване.
10,9 километра стръмно изкачване на сериозна надморска височина, в които Погачар успя да сложи сериозен аванс на конкурентите си и на практика да обезсмисли битката за генералното класиране до края на Тура.
С оглед формата, в която се намира словенецът, сякаш само чудо може да го спре от четвъртата му победа в обиколката на Франция.
Той изкачи тези 10,9 километра за точно 23 минути, оставяйки на 36 секунди зад себе си Йонас Вингегор.
Така разликата между двамата фаворити и шампиони от Тура в последните му пет издания вече е впечатляващите 4:07 минути в полза на Погачар.
До края има достатъчно етапи, включително и четири в планината, но сякаш изглежда трудно да си представим, че Вингегор не само ще скъси това изоставане, но и ще успее реално да застраши Погачар.
За него това бе четвърта етапна победа само в този Тур, а въпросът е колко още етапа ще спечели словенецът.
Трети днес завърши ветеранът Примож Роглич, който реши да покаже, че още го бива в такива предизвикателни часовници, но разликата между него и сънародника му Погачар бе значително - 1:20 минути.
Голямата сензация бе представянето на световния и олимпийски шампион в часовника - Ремко Евенепул, който завърши едва 12-и с изоставане от 2:39 минути и дори бе задминат от Йонас Вингегор в последните метри, което е рядко срещана гледка при колоездачи от топ ниво.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.09943 |
GBP
|
1 | 2.23626 |
RON
|
10 | 3.84197 |
TRY
|
100 | 3.90542 |
USD
|
1 | 1.66894 |
Последни новини
- 19:33 Безплатното разширение за браузъра Chrome шпионира разговорите ви с ChatGPT
- 19:24 Две нови метростанции отварят врати в Рим
- 19:16 Шесто понижение за годината на основната лихва в Русия
- 19:08 Съдията нареди на Анджелина Джоли да предаде личните си съобщения с адвоката си
- 18:59 Столична община спира строеж на 150-метров небостъргач на бул. "България" със заменка
- 18:52 "Беше като потъващ кораб". Как бе сключена сделката за финансирането на Украйна
- 18:44 CATL внедрява човекоподобни роботи при сглобяването на батерии
- 18:36 Русия и Украйна извършиха размяна на тела на загинали военнослужещи