Аржентина би 2:1 Австралия, изправя се срещу Нидерландия на 1/4-финал

Спорт 03.12.2022 23:03 Снимка: ДНЕС+

Аржентина победи Австралия с 2:1 на стадион "Ахмед бие Али" във втория 1/8-финал и се класира между осемте най-силни отбора на световното в Катар.

В 34-ата минута капитанът на южноамериканците Лионел Меси откри с премерен удар от наказателното поле.

Това е третият гол на десетката в Катар, както и първият му в плейоф на световно изобщо, в хилядния му мач в мъжкия футбол изобщо.

В 57-ата минута централният нападател на Аржентина Лионел Алварес се възползва от груба грешка на вратаря на съперника Матю Райън, който се опита да дриблира между двама в наказателното си поле, и направи 2:0.

Изглеждаше, че всичко е решено, когато австралийците донякъде изненадващо успяха да изравнят в 77-ата минута.

След силен, но видимо неточен удар, топката се отклони в главата в главата на Енцо Фернандес и излъга вратаря Емилиано Мартинес.

Победителят ще играе срещу Нидерландия, което по-рано победи с 3:1 САЩ.

Аржентина - Мексико 2:1 (1:0). Голмайстори: Лионел Меси (34), Хулиан Алварес (57); Енцо Фернандес (77-автогол). Съдия: Шимон Марчиняк (Полша). Жълти картони: Джексън Ървайн, Милош Дегенек