Спорт 09.08.2022 12:12 Снимка: ДНЕС+
Ансамбълът отбеляза първата годишнина от златните медали в Токио
Първите олимпийски шампионки на България в художествената гимнастика Симона Дянкова, Лаура Траатс, Мадлен Радуканова, Стефани Кирякова и Ерика Зафирова отбелязаха с представители на федерацията навършването на една година от спечелването на златни медали в Токио.
На тържествения обяд присъстваха техните треньори Весела Димитрова и Михаела Маевска, президентът на Българската федерация по художествена гимнастика (БФХГ) Илиана Раева, генералният секретар Росина Атанасова, директорът на националните отбори Деспа Кателиева и съдиите, които неотлъчно бяха до тях през тези пет незабравими години - Даниела Велчева и Християна Тодорова.
Целият обяд премина в спомени от съвместна им работа, като спомените от Олимпийските игри в Токио преобладаваха, написаха от БФХГ във фейсбук. Те отново си припомниха всеки миг от този ден преди година и емоционално преживяха сбъдването на най-смелата им мечта - олимпийска титла.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 10:46 Фолксваген планира до 100 000 съкращения по света и затваряне на четири завода в Германия
- 10:36 Николай Копринков: Минимизираме риска от воден режим в много райони в страната
- 10:25 Лекар от ''Александровска'' обяви гладна стачка
- 10:15 Задържаха шефа на ВиК-Несебър и заместника му по подозрения за получаване на подкуп
- 10:04 Ваксинирането срещу варицела става задължително от юли
- 09:53 Муцунски: България никога няма да успее със сила да смени самосъзнанието на хората в РСМ
- 09:41 Първан Симеонов: Този бюджет ми изглежда констатация на реалностите от последните няколко години
- 09:30 Министър Шишков: Бетонни ограничители вместо мантинели може да са опасни за леки коли