Ал Хилал е първият финалист в Световното клубно първенство

Спорт 08.02.2023 13:36 Снимка: БГНЕС

Отборът на Ал Хилал изненадващо се класира за финала на Световното клубно първенство, след като победи шампиона на Южна Америка Фламенго с 3:2 в първия полуфинал от надпреварата, която се провежда в Мароко.

В Танжер тимът от Саудитска Арабия започна отлично двубоя и поведе в резултата още в 4-та минута, когато Салем Ал Давсари реализира дузпа. В 20-та минута Педро изравни, но в добавеното време на първата част бразилците останах с човек по-малко, след като Жерсон получи втори жълт картон за нарушение в наказателното поле. Ал Давсари отново не сбърка от бялата точка и реализира отсъдената дузпа за 2:1. В 70-та минута Лусиано Вието вкара трети гол за Ал Хилал, а силите на Фламенго стигнаха за още един гол на Педро в 91-та минута, който оформи крайното 3:2 в полза на Ал Хилал.

По този начин Ал Хилал се превърна в първия саудитски отбор, който се класира за финала на Световното клубно първенство, а техен съперник там ще бъде победителят от втория полуфинал между Реал Мадрид (Испания) и Ал Ахли (Египет), който ще се играе тази вечер от 21:00 часа българско време./БГНЕС