Адетокумбо донесе победата на Милуоки срещу Шарлът в края

Спорт 02.12.2021 13:44 Снимка: ДНЕС+

Кош на звездата на Милуоки Бъкс Анис Адетокумбо две секунди преди сирената донесе успеха на шампионите над Шарлът Хорнетс със 127:125 у дома в мач от редовния сезон на НБА. Гостите от Шарлът започнаха по-добре срещата и поведоха с 18 точки на старта на втората част, но постепенно домакините се върнаха в двубоя и се стигна до оспорвана финална четвърт, в която след десет размени на водачеството Адетокумбо вкара решаващия кош две секунди преди края.

Двукратният MVP на Лигата завърши с 40 точки, 12 борби и 9 асистенции, а общо седем играчи на Бъкс отбелязаха десет и повече точки. За Хорнетс над всички бе ЛаМело Бол, който реализира рекордните в кариерата си 36 точки и добави 9 борби. Силно от пейката се включи Кели Обър Джуниър с 25 точки за 30 минути игра.

За Милуоки това бе осма поредна победа, като тимът заема трето място на Изток с 14 успеха и 8 загуби, докато Шарлът е на девета позиция в същата конференция с баланс 13-11.