Спорт 01.06.2023 18:28 Снимка: ДНЕС+
20 отбора и над 300 деца ще участват в турнира на БФС за Деня на детето
От утре до неделя в Национална футболна база „Бояна“ и Мини футболен комплекс „Надежда“ ще се проведе поредната мащабна инициатива на БФС в подкрепа на детско-юношеския футбол.
Над 300 деца от 20 софийски клуба ще вземат участие във вълнуваща надпревара по случай Деня на детето, която се организира изцяло от футболната централа и по личната инициатива на президента Борислав Михайлов.
Само преди 2 седмици в Дома на футбола се проведе седмото издание за Купа „Иван Славков“, което остави незабравими спомени у 300 футболни таланти, родени през 2014 г.
Този път надпреварата е за най-малките (родени през 2015 г.), а 20-те отбора ще бъдат разпределени в два потока по 10 тима. Турнирът ще се проведе във формата на Футбол 5.
В I-ва група, мачовете от която ще се проведат на изкуствените терени в НФБ "Бояна", участие ще вземат отборите на Левски, ДИТ София, Олимпия ФК-София, София Спорт, Септември, ЦСКА-София, Славия, Национал, АБВ и Левски-Раковски.
Двубоите от II-ра група ще се състоят на игрищата на Мини футболен комплекс "Надежда", а сили ще премерят отборите на Барокко, Арес, Спорт за всички, Академика, Сердика, Локомотив София 1929, РМФ, Витоша 13, Възраждане 2020 и Люлин.
Българският футболен съюз обезпечава изцяло надпреварата с осигуряването на терени, съдии и делегати за двубоите. Всеки отбор участник ще получи футболни топки, всяко дете - медал за участие, а призьорите в турнира ще бъдат наградени с купи и спортни екипи.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 11:25 Петър Петров: Милиони се въртят в купуването на гласове – очакваме реални действия от МВР
- 11:18 Техеран съобщи, че атакува американските сили - „където и да са те“
- 11:10 Андрей Гюров: Демокрацията не е стока за продан, излезте и гласувайте
- 11:02 30% от децата у нас са в риск от бедност, в 16% от случаите нямат втори чифт сезонни обувки
- 10:55 Тръмп и Рубио призоваха за смяна на правителството в Хавана след поредното прекъсване на тока в Куба
- 10:47 Израелски въздушен удар порази централната част на Бейрут след предупреждение за евакуация
- 10:39 В Крит готвят протести срещу военната база с американски изтребители
- 10:32 Жители на Разлог след снощното земетресение: Беше силно и бучащо, мебелите се преместиха