
Наука 22.03.2024 16:06 Снимка: ДНЕС+
OpenAI иска да пусне GPT-5 това лято
OpenAI е готова с новия модел GPT-5. Това е следващото поколение на прословутия голям езиков модел (LLM) на компанията. Резултатите от провежданите в момента тестове са впечатляващи.
"Наистина е много много добър, осезаемо по-добър", каза един главен изпълнителен директор пред Business Insider. Същият главен изпълнителен директор добави, че в демонстрацията, която визира, OpenAI е съобразил случаи на употреба и моделиране на данни, уникални за неговата компания.
OpenAI планира GPT-5 да стартира през лятото - въпреки че нейните източници казват, че моделът все още се обучава и се нуждае от "червен екип", терминът в технологичната индустрия за наемане на хакери, за да се опитат да експлоатират нечии продукти.
"Тази година ще пуснем невероятен нов модел", каза Алтман пред Лекс Фридман.
"Ще пуснем много различни неща през следващите месеци", продължи той и допълни, че новият ChatGPT може да не е първият в списъка.
OpenAI е във финалната фаза на своя нов изкуствен интелект Sora. Алгоритъмът може да генерира видео по текст и се очаква да се появи до няколко месеца.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09493 |
![]() |
1 | 2.29692 |
![]() |
10 | 3.92855 |
![]() |
100 | 4.46881 |
![]() |
1 | 1.72426 |
Последни новини
- 10:51 Колеги на Бионсе: Мъжът й плати за кънтри албума, тя не е такава изпълнителка
- 10:44 Фицо: Победата над фашизма е празник на мира и живота
- 10:36 Майката на Иван, обвинен в убийството на Магдалена, иска той да понесе отговорност
- 10:29 Родителите в Хасково притеснени от слух за списъци с момичета за изнасилване
- 10:21 Какво се случва, ако не дишаш 2 минути
- 10:14 Медът поскъпва?
- 10:07 Две земетресения разлюляха България
- 09:58 7 май - Ден на радиото и телевизията1